Tekir Karboğazı Gezisi 2011

Pazar gününü Pozantı’nın Akçatekir Yaylasının Karboğazı Piknik Alanında geçirdik. Otobandan Tekir çıkışından çıkıp Eski Mersin yoluna doğru yol aldığınızda 3-4 km sonra karşınıza çıkan bir piknik alanı. Ama biz Tekir çıkışını kaçırdığımız için Pozantı’dan geri dönmek zorunda kaldık. Tekir merkezde sucuk ve pirzola ihtiyacını gidermek için bir kasapta durduk. Gerekli malzeme tedariğinden sonra doğanın güzelliği ile baş başa kalmak için yola koyulduk. Piknik alanına girişi paralı yapmışlar. 5 TL karşılığında(otomobil için) içeri girebildik.

İlk 3-4 km’lik kısmında kar ile alakası olmayan çorak bir arazi ile karşılaşıyorsunuz. Ama kilometreler ilerledikçe kar sizi kucaklıyor. Aileler adeta akın etmişler buraya. Oldukça kalabalık sayılabilirdi. Okullardan kafileleler bile kar görmeye öğrenci getirmişti. Ayrıca Vosvos (Tosbaha) severlerin toplanma gününe de denk gelmişiz. Onlarca VosVos piknik alanında tur attı. Her kes kar görebilmenin peşindeydi. Sağlı sollu tepelerin eteklerinde bile diz boyu kar mevcut. Aslında piknik yapmak için hiçte müsait bir yere benzemese de kar keyfi yapmak için çile çekmeye değer bir yere benziyor. Yedik doyduk derken bir güzel de karda boğuştuktan sonra iyice yorulup tekrar koyulduk Adana yollarına. Arkasından Karboğazından Karfur’a (Carrefour) kendimizi attık. Abim ofisi için bir yazıcı bakarken kararı HP’de kıldık. Mevzu doldurulabilir kartuş meselesiydi. Arkasından market kısmında kitapların olduğu bölümünden iki kitap birde savaş oyunu satın aldım. Arkasından aile ziyaretine derken akşam yemeğinde sipariş edilen Şırdan, mumbar ziyafeti! ile mideme yapabileceğim tüm işkenceyi bir güne sığdırmış oldum.

Soner ORHAN

Site sahibi olarak "Kapitalist", Yazarı olarak "Entellektül", Teknik tedarikçisi olarak "Amele" Bu yüzdendir ki kendini Tek Kişilik Mikro Dünya olarak adlandıran gayrı resmi bir Günce

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Onayı: