İnternete Şifre Koyma

Başlıkta ” İnternete Şifre Koyma” dedim ama burada anlatılacak olan  İnternet Explorer kullanıcıları için geçerli. Kendileri dışında başkalarının kişisel bilgisayarınızda İnternette gezinmemesi için yapmanız gerekenleri burada sıralayacağım. Bu sayede isterseniz internet tarayıcısının girişine istersenizde kullanıcının girmesini istemediğiniz sitelere girişini engellemiş olursunuz. Yani örnek verecek olursak ziyaretçi Google sitesini kullanabilsin ama Facebook’u kullanamasın yada hiçbir şekilde giriş yapamasın. Bu anlatım IE 8.0 için geçerlidir ama 6.0 yada 7.0. kullanıcılarıda az değişiklikle bu yönergedeki gibi çözüm bulabilir.

1) İnternet Tarayıcısını(Explorer) açın. [Mavi renkli küçük “E” işaretini)

2) Yukarıda bulunan ARAÇLAR> İNTERNET SEÇENEKLERİ bölümünü tıklayın

3) İÇERİK bölümüne gelin ve İÇERİK DANIŞMANI’na bölümünden ETKİNLEŞTİR’i tıklayın.

4) ŞİFRE GİRİN

5) BİTTİ……………………

Eğer belirli siteler için bu işlemi  yapacaksanız.  ARAÇLAR> İNTERNET SEÇENEKLERİ>İÇERİK >İÇERİK DANIŞMANI>AYARLAR bölümüne giriş yapın. ONAYLANAN SİTELER bölümüne gelin ve engellemek istediğiniz siteleri yazın (ör; www.youtube.com) gibi ve ASLA deyin. Böylece sadece engellemiş olduğunuz sitelere giriş yapılmış olacaktır.

Not: Bu içerik www.sonerorhan.com‘a aittir.

Soner ORHAN

Site sahibi olarak "Kapitalist", Yazarı olarak "Entellektül", Teknik tedarikçisi olarak "Amele" Bu yüzdendir ki kendini Tek Kişilik Mikro Dünya olarak adlandıran gayrı resmi bir Günce

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Onayı: